Семки од сончоглед – толку здрави а често запоставени

Научните студии покажале дека семето од сончоглед содржи супстанции кои помагаат за побрзо заздравување на раните, а особено се богати со линолен и други киселини што ни се потребни во исхраната.
Сончогледот најчесто се одгледува поради маслото што го користиме секој ден за да подготвуваме оброци, а за тоа се користат семки од сончоглед.
Тие можат да се консумираат сурови или печени, како ужинки или брашно во снегулки. Исто така се користат за правење путер како алтернатива на млекото или путерот од кикирики, пишува News18.
Има многу придобивки од овие семки кои би можеле да ги искористиме.

Тие се богати со хранливи материи
Семките од сончоглед се добар извор на витамини, особено витамини од групата Б, витамини Ц и Е. Тие содржат голем дел од есенцијални минерали како што се фосфор, магнезиум, манган, цинк и железо. Сите заедно, а особено тие, помагаат во одржувањето на коските, ткивата и виталните органи и најмногу помагаат во процесот на зараснување.

Тие му помагаат на срцето
Поголеми нивоа на холестерол, особено липопротеин со ниска густина (ЛДЛ), се штетни за срцето бидејќи се таложи на ѕидовите на артериите и, на крајот на краиштата, може да доведе до срцев удар.
Семките од сончоглед содржат висок процент на линолеинска киселина, што помага да се намали вкупниот холестерол, како и нивото на ЛДЛ. Семето содржи и олеинска киселина, која може да ги намали триглицеридите, причина за срцеви проблеми.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

КОМБИНАЦИИ НА ХРАНА КОИ СЕ УБИСТВЕНИ ЗА ОРГАНИЗМОТ: Овие намирници никогаш не треба да ги јадете заедно!

Нутриционистите тврдат дека изборот на храна е исто толку важен колку и комбинирањето на една …