(ВИДЕО) Повеќе нема да се мачите: Трик за лупење компири кој ќе ве освои!

После овој трик, веќе нема да ви биде тешко да излупите компири…
Еден корисник на социјалната мрежа Тик Ток, открил како на најлесен можен начин, можете да лупите компири и тоа веќе да не ви претставува проблем.
Во компирот се става вилушка и се држи на неа сè додека со брзи движења ги лупите компирите со класичен прибор за лупење зеленчук.

@thatdudecancookBest potato hack ever #potato #kitchenhacks #cookingtips #cooking #learnontiktok

♬ original sound – Sonny Hurrell

Фото: Принтскрин/TikTok Илустрација/@thatdudecancook

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

КОМБИНАЦИИ НА ХРАНА КОИ СЕ УБИСТВЕНИ ЗА ОРГАНИЗМОТ: Овие намирници никогаш не треба да ги јадете заедно!

Нутриционистите тврдат дека изборот на храна е исто толку важен колку и комбинирањето на една …