(ВИДЕО) Новинарка известувала од Газа кога бомба погодила блиска зграда

Израелски воздушен напад погодил зграда во центарот на Газа додека новинарката Јумна ал Сајед во живо известувала за Ал Џезира од соседна зграда. Ал Сајед продолжила да коментира иако поради експлозијата морала да се оддалечи од камерата.

Фото: Принтскрин/Youtube/Guardian News

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ТАЈНА ЗА СРЕЌЕН БРАК – НА ДЕНОТ НА ВЕНЧАВКАТА МИ ГО КАЖА ОВА И МНОГУ И БЛАГОДАРАМ: За 30. години брак не сум имала ниту еден проблем ниту со мажот ниту со децата!

Сопругот е прекрасен, а децата се образовани и успешни Ако вашиот семеен живот ПУКА ПО …