(ВИДЕО) Куче кое не се одделува од дедото докажува дека кучињата се најдобрите пријатели на човекот

СО ПРИЧИНА, за кучињата се вели дека се најдобри пријатели на човекот. Тие се лојални, а нивната љубов кон луѓето е бесконечна. Постојат бројни примери на Интернет што го докажуваат ова.
Така, една жена го снимила својот дедо „закован“ на креветот. На видеото, неговото куче лежи на него и се обидува да го утеши во тешките моменти.
Го бакнува и се грижи ништо да не му се случи, а дедото видливо ужива во друштвото на своето милениче. Подолу погледнете го видеото што ќе ве стопи:

Фото: Принтскрин/YouTube/ViralHog

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Методот на Алан Кар со помош на кој милиони луѓе престанале да пушат

„Ако ги следите моите упатства, ќе бидете среќен непушач целиот свој живот“, рекол Ален Кар, …