Важен витамин за кој ретко се зборува

Витаминот К нуди широк спектар на здравствени придобивки, од одржување на здравјето на коските до евентуално спречување на срцеви заболувања. Особено е важен за заздравување на раните.
Околу 31 процент од возрасните не внесуваат доволно витамин К, а недостатокот на овој витамин може да има негативен ефект врз коските, но и врз срцето. Двата основни типа на витамин К се витамин К1 и витамин К2.

Витаминот К помага при заздравување на раните
Не сите згрутчување на крвта се лоши. На пример, кога ќе се изгребете или се исечете, вашето тело се потпира на витамин К, кој игра важна улога во коагулацијата или згрутчувањето на крвта со запирање на крварењето.
Витаминот К помага да се претвори крвта од течна состојба во леплива маса слична на гелот кој потоа се стврднува. Без згрутчување на крвта, секоја од овие повреди може да предизвика крварење на лицето и да заврши со смрт, пишува Insider.
Луѓето со крвни нарушувања, како што е хемофилија, како и луѓето кои земаат лекови за разредување на крв, може да имаат проблеми со згрутчување на крвта. Затоа е важно да се одржи адекватен и стабилен внес на витамин К, по можност преку исхрана.

Го чува здравјето на коските
Како и секој орган и ткиво во нашето тело, коскените клетки постојано изумираат и се заменуваат со нови. Витаминот К игра клучна улога во овој процес на замена на клетките, стимулирајќи го растот на клетките и циклусот на замена и со тоа ја зачувува јачината на коските и ги прави отпорни на фрактури.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

КОМБИНАЦИИ НА ХРАНА КОИ СЕ УБИСТВЕНИ ЗА ОРГАНИЗМОТ: Овие намирници никогаш не треба да ги јадете заедно!

Нутриционистите тврдат дека изборот на храна е исто толку важен колку и комбинирањето на една …