АТП МАСТЕРС РИМ: Ѓоковиќ, Надал, Циципас, Зверев… во битка за полуфинале…

Возбудувањата на АТП Мастерсот во Рим продолжуваат.
Ѓоковиќ вчера убедлив против Фокина (6:2,6:1), додека Надал се изнамачи со Шаповалов и победникот беше неизвесен до последниот поен.
Циципас беше подобар од Беретини и денес ќе игра против Ѓоковиќ, додека Рафа ќе се сретне со Зверев кој после пресврт беше подобар од Нишикори.
Во другите четирифинални мечеви ќе се сретнат Делбонис и Опелка, и Лоренцо Сонего (кој беше подобар од Доминик Тим).
Мечевите почнуваат од 10. и 11. часот а ќе можете да ги следите на каналите на Спорт клуб 1 и 2.

Фото: Принтскрин/atp

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Еве што прави Златан додека Шведска е на Евро: Погледнете го видеото од 4. милиони лајкови!

ШВЕДСКА одлично турка на Евро без најдобриот стрелец во историјата и има четири бода од …