(ВИДЕО) Како изгледа да се биде во близина на торнадо

Брајан Емфингер е американски фотограф кој патува низ својата земја во потрага по најдоброто место за снимање природни катастрофи.
Неговото патување неодамна го донесе во околината на Џез Сити во државата Мисисипи, каде на 2. мај беше сведок на огромно торнадо кое уништуваше сè пред себе.
Со помош на неговиот дрон, тој забележал неверојатни моменти кои се случиле на само неколку стотици метри од него.
Меѓутоа, кога торнадото му се доближило премногу, тој брзо морал да ја напушти својата локација. Неговиот дрон, за жал, не ја преживеал оваа авантура. Сепак, снимката била емитувана на Интернет во исто време, па затоа не била изгубена.


Фото: Принтскрин/Youtube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Месецот на раѓање открива каков партнер ви треба

Ѕвездите можат да откријат многу, дури и каква личност би ѝ била најпријатна на вашата …