(ВИДЕО) ВОЛК нападнал ОВЦА и две јагниња, а потоа се случило нешто НЕВЕРОЈАТНО!

Три овци, мајка и две јагниња додека паселе наишле на волк. Волкот во нив видел лесен улов и добар оброк за себе.
Волкот веднаш започнал напад, но не го очекувал тоа што се случило.
Мајката овца сторила за да ги заштити своите јагниња, проработел мајчинскиот инстинкт, и, не грижејќи се за нејзината безбедност, му се спротивставила на волкот.
Погледнете како тоа изгледало:

Фото: Принтскрин/

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Свадбени фотографии од овој пар разбесниле многумина: „Најодвратни на сите времиња“

Фотографиите од венчавката на непознатата двојка се проширија на социјалните мрежи, а необичната тема на …