(ВИДЕО) Трик со скриени фиоки заштедува простор! Кажете му збогум на хаосот со кујнскиот прибор!

Како да се ослободите од нередот во фиоката за прибор за јадење?
Дизајнерот на ентериери, од каналот „мајсторскооко“, на својот Инстаграм профил сподели совршен трик за организирање фиоки во кои чуваме лажици, вилушки и ножеви.
Организирајте го кујнскиот простор со помош на скриена фиока што лесно можете да ја направите.
Сите знаеме колку може да изгледа преполно, особено кога сметаме дека имаме по една фиока за се. Особено проблематичен е гломазниот прибор за послужување и мешање на храна, како што се црпалки, дрвени лажици, големи ножеви и слично. Доаѓаме во ситуација кога не можеме да ја затвориме ни фиоката.
Овој едноставен трик се состои во тоа во една подлабока фиока да направите лизгачка преграда што ќе направи дополнителна фиока.
Со едноставно отворање на преградата, доаѓате до додатоци што ги користите поретко.
Ова ќе ги направи фиоките средени цело време и секогаш ќе знаете каде што ви се наоѓа.
Погледнете како точно изгледа оваа скриена фиока на видеото подолу.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by ✨Ideje i domaći nameštaj ✨ (@majstorskooko)


Фото: Принтскрин/Instagram/ majstorskooko


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАЈГОЛЕМИ ЖЕНСКИ СТРАВОВИ: Многу жени се плашат од овие СИТУАЦИИ

Стравовите, како и борбата против нив се сосема нормални Стравовите и фобиите се нешто што …