(ФОТО) Слаѓана Милошевиќ итно префрлена во болница: Здравствената состојба на славната рокерка критично

Најпознатата рокерка синоќа била префрлена во болница поради внатрешно крварење
Слаѓана Милошевиќ (65) моментално е во Ургентниот центар во Белград, а нејзината здравствена состојба не е добра.
Имено, на пејачката вчера и се слошило, имала внатрешно крварење, па веднаш и била укажана итна медицинска помош, по што лекарите решиле да ја задржат во болница бидејќи нејзината состојба одеднаш се влошила.

Иако сè уште нема официјални информации зошто таа се лекува во болницата, познато е дека не станува збор за вирус на корона.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Огромна пајажина покрила австралиски градови

Огромна мрежа од пајаци ги покрила австралиски градови откако неодамна беа забележани големи поплави во …