(ФОТО) Васил Гарванлиев на кладилниците за Евросонгот има коефициент до 500! Или 1 % шанси за победа!

Македонскиот претставник за Песна на Евровизија 2021, Васил Гарванлиев има лоши квоти на кладилниците кои се бават со пласманот на учесниците…
И, така додека Фанција веќе подолго е на првото место со коефициент 4 а многу „тесно“ ја следи Малта, Васил Гарванлиев е со коефициент кој се искачува до 500, или 1% шанси за победа…


Гарванлиев на своите профили на социјалните мрежи објави фотографии со коментари во кои не го крие воодушевувањето од својата прва проба на сцената на Ахој арената, но очигледно е дека кладилниците не го делат неговиот ентузијазам.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by V Λ S I L (@vasilg)


Инаку, двете полуфинални вечери на Евросонг ќе се одржат на 18. и 20. мај, додека финалето ќе биде на 22. мај.

Фото: Принтскрин/

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Девојка споделила совети за љубовни состаноци: „Ако ги слушнете овие три работи, бегајте што побргу“

Запознавањето и воспоставувањето романтична врска често не е лесно, а една девојка на Тикток објаснила …