Сезоната за Ибрахимовиќ е завршена

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли проговори за состојбата на напаѓачот на „росонерите“, Златан Ибрахимовиќ, кој се повреди на мечот од 35. коло на италијанскиот шампионат против Јувентус (3:0).
– Тој има мала повреда на коленото. И тој дефинитивно ќе ги пропушти натпреварите против Торино и Каљари, информира Пиоли.
Милан се надева на враќање на Ибрахимовиќ во последното коло од италијанскиот шампионат. На крајот на сезоната, тимот на Пиоли ќе се сретне со Аталанта.
Триесет и деветгодишниот Швеѓанец постигна 15 погодоци на 19 натпревари во Серија А. Неодамна го продолжи договорот со клубот до јуни 2022 година

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Еве што прави Златан додека Шведска е на Евро: Погледнете го видеото од 4. милиони лајкови!

ШВЕДСКА одлично турка на Евро без најдобриот стрелец во историјата и има четири бода од …