(ВИДЕО) Жена ја запалила сопствената куќа и гледала како гори!

47-годишната Гејл Метвол е уапсена откако ја запалила својата куќа во Елктон, каде во тоа време престојувала Бленда Холбрук.
Според медиумите, на пожарот му претходела расправија со неа. После тоа, таа ја запалила сопствената куќа, седнала на столчето во дворот и со книга во раката гледала како куќата гори. Минувачите успеале да ја извлечат Бленда Холбрук, жена која останала заробена во подрумот. Метвол, во меѓувреме, избегала, но наскоро била уапсена.

Фото: Принтскрин/YouTube/Inside Edition

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за среда, 23.06.2021: Вие сакате да го почитувате меѓусебниот договор, но забележувате дека партнерот има различни интереси и смислува некои „тајни планови“…

Овен Љубов: Анализирајте ја повнимателно личноста што ви се допаѓа. Склони сте на чести промени …