(ФОТО) Го трансформирала своето тело за 12. месеци: Ова се нејзините совети!

Фитнес sвездата Софи Ален, на својот Инстаграм профил, сподели девет најдобри трикови за слабеење. Таа наведува дека овие совети и помогнале во рок од една година целосно да го трансформира своето тело.
30-годишната девојка ја следат над 350 илјади следбеници на Инстаграм, а таа, како што вели, започнала да вежба затоа што „го мразела своето тело“.
Сепак, наскоро и се допаднала идејата да биде најдобрата верзија од себе, па продолжила со умерена диета и теретана.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Soph 💪🏼 fitness trainer (@sopheallen)


Оваа Австралијка, која редовно споделува записи за вежби за различни мускулни групи, не ја чувала во себе тајната на успехот, па споделила како го добила посакуваниот изглед за 12. месеци.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Намалете ги јаглехидратите за да изгубите тежина? Не мора, нутриционист советува како!

МНОГУ луѓе ја популаризираат диетата со низок удел на јаглехидрати како добар и правилен начин …