(ФОТО) ГЛУМИЦАТА СЕ ВАКЦИНИРАЛА И ИСПРАТИЛА МОЌНА ПОРАКА ПОСЛЕ КОЈА ЌЕ СЕ ЗАМИСЛИТЕ: Од здравјето на еден ЧОВЕК зависи здравјето на СИТЕ НАС!

Актерката Џенифер Анистон (52) се вакцинирала против Ковид-19 и тоа го објавила на својот Инстаграм профил.
Таа информација ја споделила со своите следбеници и напишала дека се чувствува фантастично и се надева дека многу фанови ширум светот ќе го следат нејзиниот пример.

 

loading...

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston)


„Вакцинирана и чувството е навистина добро! Ние сме исклучително среќни и привилегирани што имаме вакцини во САД во моментот, но тоа не е случај насекаде, за жал, и како што знаеме, здравјето на сите нас зависи од здравјето на една личност… Мислам на оние кои немаат или нема да имаат можност да се вакцинираат, да ги прегрнат своите пријатели и членовите на семејството“, напишала убавата актерка објавувајќи ја својата слика на оваа социјална мрежа.
Таа добила скоро 3.000.000 лајкови и 15.000 коментари на овој пост, а сите биле полни со поддршка и позитивни зборови, а многу познати личности и славни личности оставиле емотикони на срце и аплаузи под објавата.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Заедно се посилни: Се споија Огнен Здравковски и „Браво бенд“!

Од неодамна групата „Браво бенд“ има нов член, односно добиваат засилување и тоа не било …