На 13. МАЈ ПОЧНУВА НАЈМОЌНИОТ АСТРО ПЕРИОД ВО ГОДИНАТА: Еве какви промени донесува!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Оваа позиција на ѕвездите последен пат е забележана пред 11. години
Јупитер, планетата на среќата и изобилството, по 11. години влегува во знакот на Риби на 13. мај. Последен пат тој беше во овој знак во декември 2010. година, а сега тој ќе владее со нашата енергија во 2021. година.
Јупитер ќе остане во Риби до 28. јули 2021. година, кога ќе влезе во Водолија за последен пат за да заврши некоја незавршена работа и да ни достави подароци. Јупитер подоцна ќе се врати во Риби на 29. декември 2021. година и ќе остане во овој воден знак во поголемиот дел од 2022. година.
За да можете прво да навестите што ќе ви се случи додека Јупитер е во Риби, запомнете кои теми беа важни за вас во 2010. година. Која е најважната работа што ви се случи во тој период од вашиот живот?
Ова не значи дека истите настани од 2010. година ќе се повторат, но можете да забележите како напредувате во форма на примање подароци што ги заслужувате или користење на лекциите што сте ги научиле од минатото. Ќе видите некои слични обрасци на однесување од овој период, а можеби и некои работи што останаа нејасни во минатото ќе бидат разјаснети.


Јупитер во Риби ви носи здрава доза на добра енергија. Ова е позитивно време и момент да блеснете и да покажете колку навистина можете и умеете да направите.
Конечно земете ги наградите за вашите заслуги. Поврзете се со среќна енергија и изобилство. Во текот на овие два месеци, размислете како можете да се фокусирате на вашата животна цел и како да ги постигнете вистинските резултати.
Јупитер во Риби е енергија од соништата и може да ја зајакне нашата креативност и имагинација. Ова може да биде енергијата што нè „турка“ напред ако работиме на креативни проекти или проекти кои се занимаваат со имагинација, идеи, алтернативна реалност или мистицизам.
Исто така, може да донесе изобилство и проширување на нашите креативни и интуитивни проекти. Ако сте работеле напорно на нешто, знајте дека моќната енергија на Јупитер е на ваша страна и ви испраќа бранови на поддршка.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Кој е вашиот идеален партнер според хороскопот?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …