(ФОТО) СРЦЕТО НЕ ИЗДРЖАЛО, ПОЧИНАЛ СЛАВЕН ГЛУМЕЦ: Ќе го памтиме по легендарните улоги, а и Џемс Бонд се простил од него!

Актерот Френк Мекреј починал на 80-годишна возраст од срцев удар. Најпознат е по улогите во акциони филмови, а исто така имаше кариера и во американскиот фудбал.

Дури и официјалниот профил на Твитер на Џемс Бонд се простил од славниот актер.

-Тој го играше Шарки во „Дозвола за убиство“, полициски капетан во „48 часа“, кој подоцна ги пародираше и „Последниот акционен херој“ и „Натоварено оружје“, беше со Сталоне во четири филма („ФИСТ“, „Рајска улица“, „Роки Втори“ и „Заклучи се“), поврзан со Џон Кенди во „1941“ и „Национален одмор на лампунот“, на почетокот на својата кариера се појавил и во „Дилингер“, „Шафт во Африка“ – пишува на страницата „Филмски великани“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) НОВИ БРАНУВАЊА ВО КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО ПРЕД ПРИКАЖУВАЊЕ НА ДОКУМЕНТАРЕЦОТ ЗА ЛЕЈДИ ДАЈАНА: Во потресна исповед на близок пријател откриени детали од нејзиниот последниот разговор

Последниот повик на принцезата Дајана пред нејзината трагична смрт го открил еден нејзин близок пријател. …