(ФОТО) Синот на принцот Хари и Меган Маркл денес го слави вториот роденден: Не изостанале ниту честитките од кралското семејство

Пред точно две години се роди едно од најочекуваните принови, синот на принцот Хари и неговата сопруга, поранешната американска актерка Меган Маркл. Иако оттогаш многу работи се сменија во нивните животи, а парот одлучи да живее скоро целосно приватен живот и да се откаже од кралските титули, интересот на јавноста за нивните животи и понатаму не опаѓа.
Денес, малиот Арчи го слави својот втор роденден, и покрај турбуленциите во семејството, честитки не изостанаа.
Родителите му честитале преку официјалниот Инстаграм профил на Меган Маркл, која покрај сликата едноставно напишала „Среќен 2. роденден на Арчи Маунтбатен Винбдзор“.

 

loading...

View this post on Instagram

 

A post shared by Meghan Markle 🔵 (@meghanmarkle_official)


Неговиот дедо Чарлс објавил симболична фотографија, а во описот напишал:
„Среќен роденден на Арчи, кој денес наполни две години“, заедно со емотикони за роденденска торта.


 

View this post on Instagram

 

A post shared by Clarence House (@clarencehouse)

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО Една од најскапите СВАДБИ во светот чинела 60. милиони долари: Луксузот го изненадил светот, но приказната немала среќен крај

Младенците биле наследничката Ваниша Митал и бизнисменот Амит Батија Има парови кои мислат дека е …