На финалето на Лигата на шампионите, 25.000 гледачи, само 8.000 билети за навивачите на Сити и Челзи

Поддржувачите на тимовите кои се пласираа во финалето – Манчестер Сити и Челси – ќе добијат по 4.000 влезници.
На последниот натпревар од Лигата на шампионите, што ќе се одигра на 29. мај во Истанбул, ќе може да присуствуваат 25.000 гледачи, пренесува The Times.
Според нивните откритија, навивачите кои ќе дојдат во Турција најверојатно ќе треба да имаат потврда дека биле вакцинирани и негативен резултат од тестот за коронавирус.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by UEFA (@uefa_official)

Поддржувачите на тимовите кои се пласираа во финалето – Манчестер Сити и Челси – ќе добијат по 4.000 влезници. Одлучувачкиот дуел ќе се одигра на Олимпискиот стадион „Ататурк“ во Истанбул.
Прв финалист е Манчестер Сити, кој го елиминираше ПСG во полуфиналето (2:1, 2:0), а вториот е Челзи, кој го елиминираше Реал (1:1, 2:0).

Фото: UEFA

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Македонците триумфираа со „еден-два” победа на интернационалната FIA CEZ трка на Twingo CUP во Гробник

Фантастични интернационални резултати забележаа македонските Twingo CUP возачи изминатиов викенд. Демонстрираа квалитет, успеаа да се …