(ВИДЕО) Се појавил говорот на Зидан пред вечерашниот натпревар на полуфиналето на Лига на шампионите

РЕАЛ вечерва во Лондон го брка финалето во Лигата на шампионите. Мадридскиот клуб дома одигра 1:1 против Челзи и вечерва им треба победа или реми со повеќе голови.
Зинедин Зидан синоќа го однел тимот на последниот тренинг, ги собрал играчите на теренот и им одржа говор. Камерите на Ел Чирингит го снимиле она што легендарниот Французин им го кажа на Модриќ и друштвото.

„Ќе бидат многу агресивни, многу агресивни. Но запомнете – земете ја топката, играјте, уживајте во топката затоа што таа не донесе овде. Секогаш. Тоа е Реал”, им рекол Зидан на играчите, кои му аплаудирале и се растрчале по теренот.


 

View this post on Instagram

 

A post shared by Real Madrid C.F. (@realmadrid)

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

КАТАР – ЧЕТИРИ НАТПРЕВАРИ – На сцена, Аргентина, Мексико, Полска и Франција

Денеска на светското првенство во Катар продолжуваат натпреварите од второто коло по групи, поточно во …