(ВИДЕО+ФОТО) СВЕТОТ ОСТАНАЛ БЕЗ ЕДЕН ОД НАЈУБАВИТЕ МАЖИ: Бил модел и пејач, а по него лудувала и Мадона!

Пејачот Бој Џорџ на својот Инстаграм профил ја објавил веста дека Ник Кејман починал. Тој имал 59. години.
Познатиот пејач и sвезда на осумдесеттите години се збогувал со Ник Кејман со потресни зборови. Инаку, за многумина, тој беше еден од најубавите мажи на светот досега.

 

loading...

View this post on Instagram

 

A post shared by Boy George (@boygeorgeofficial)


Роден е како Ајвор Невил на 15. април 1962. година во Харлоу, Есекс, Англија и ја градел својата кариера под уметничкото име Ник Кејман.
Кејман бил англиски машки модел, текстописец и музичар. Најпознат е по сингловите „Each Time You Break My Heart” од 1986. и „I Promised Myself” од 1990 година.
Се шушкаше дека Мадона е за loveубена во него.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Концерт во чест на Тоше Проески

На 5. октомври, во чест на Тоше Проески во Крушево ќе се одржу концерт на …