(ВИДЕО) НАЈСКАПО куче на светот: Кученце продадено за 2. милиони долари!
Најскапото куче на светот, достигна неверојатна цена.
Најскапото куче на светот е кученце од тибетски мастиф, кое беше продадено во Кина за неверојатни 2 милиони долари. Некои раси секогаш ќе бидат поскапи, но ова е неверојатна цена. Кучето го купил продавач на недвижнини на саем за луксузни миленичиња во Кина.
Тибетските мастифи се античка раса која се користи за лов и заштита.
Според извештаите, продавачот на недвижнини кој го купил кучето планира да ги размножува овие прекрасни животни. Тибетските мастифи можат да живеат до десет години, што е доста добро за големо куче. Сепак, сè уште е многу висока цена за куче кое може да живее само десет години.
Тибетските мастифи се античка раса на кучиња кои племињата ги користеле за лов и заштита. Тие жестоко ќе ги бранат говедата и членовите на семејството. Тибетските мастифи се многу лојални кучиња кои се претпазливи кон странци. Тие можат да бидат многу агресивни ако бидат испровоцирани. Тие се исклучително силни и добро градени кучиња со големо тело. Тие имаат исклучително густ двоен слој, а најчести бои се црна и црно-жолто-кафеава боја.


Фото: Принтскрин/You tube/ H.K. Kennel’s Tibetan Mastiffs

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Музичар се оженил, па починал истата вечер – сопругата очајна: „Не разбирам…“

Музичарот Џејк Флинт починал во сон само неколку часа по неговата венчавка во саботата. Причината …