(ФОТО) Потресен призор снимен во Хрватска: „Спиеше на гробот и чекаше…“

На гробиштата во Бучје, Хрватска, е снимена потресна фотографија која е објавена на страницата на Здружението за заштита Срце на луталици.
Имено, на еден од гробовите спиело кученце.

“Спиеше на гробот и чекаше … Нема чип, весела и слатка кучка, има трага од огрлица. Нечија? Некој ја оставил или има причина зошто е на тој гроб?” напишале на страницата.
„Веќе немаме простор, од шест нови кучиња, само едно е усвоено, сега треба да се кастрираат четири кучки, а три од нив треба да се вакцинираат и да се чипираат… Многу работа, многу кучиња и многу малку простор и раце“, додале покрај фотографијата.

Фото: Принтскрин/Facebook

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за петок, 30.07.2021: Се’ повеќе, почнувате да пропуштате нечие присуство или емоционално внимание. Нема причина да ги потиснувате вашите чувства и потреби…

Овен Љубов: Кога се среќавате со саканата личност, осмислете забава што одговара на вашите заеднички …