Овие 3. знаци во мај ги чекаат големи предизвици

Девица
Овој месец може да биде многу бурен за вас и вашиот живот може радикално да се промени. Кога ќе се појави затемнување на Месечината во вашиот 10-ти дом во кариерата на 26. мај, тоа ќе предизвика промени што влијаат на вас и на професионален и на личен план. Постои рамнотежа помеѓу вашиот приватен и јавен живот, и овој месец може да биде тешко да се постигне таа рамнотежа. Ќе треба да се преиспитате кои се вашите цели во кариерата. Можеби тоа ќе ве одведе на нов пат.

Стрелец
Ако овој месец може да се сумира со еден збор, тоа би бил „притисок“. Може да се чувствувате презаситени, многу повеќе отколку што можете да се справите. Космосот подготвува бура за вас. Силна точка на пресврт ќе направи да тргнете на патување што ќе ве натера да се запознаете подобро. Можеби има многу потешкотии на патот, но тоа ја прави дестинацијата многу повредна.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) БРАВО: Овој македонски навивач стана ХИТ на интернет- Го дупнал тапанот за МАКЕДОНИЈА!

Овој македонски навивач на нашите фудбалери стана ХИТ на интернет! Тој практично го дупна тапанот …