Овие 3. знаци во мај ги чекаат големи предизвици

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Мај е месец на цвеќето, сонцето и пролетната убавина. Сепак, нема да биде толку убаво за сите знаци на Зодијакот. На кои знаци хороскопот им е неповолен?

„Крвавата“ Месечина, на 26-ти во месецот, не чека во мај. Во астрологијата, ова претставува голема пресвртна точка и често доведува до промени што се сосема неочекувани, пишува Elite daily.
Кога започнува сезоната на крвавата месечина, што и да планира космосот, може да излезе од контрола.
Меркур ќе биде ретрограден во Близнаци на 29 мај, што ќе донесе негативна енергија. Може да се започне незавршена работа од минатото или да се отвори врата што никогаш не била навистина затворена.
Три знаци ќе имаат најмалку среќа.

Рак
Од 8. мај, и Меркур и Венера ќе бидат во вашата 12-та куќа на духовноста, ве охрабруваат да си дозволите да почувствувате сè што имате скриено. Можеби криете тајни и ги потиснувате своите емоции за да поминете низ нешто што ве вознемирува. Сепак, овој месец ќе се чувствувате како океан од емоции што ве обземаат, ве охрабруваат да пливате во нив и да ги разберете.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @tumblr.cosmos

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Ирскиот претседател давал интервју а вниманието го украло неговото куче

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ на Ирска, Мајкл Д. Хигинс во неделата дал телевизиско интервју, кое стана вирално, но …