(ВИДЕО) Снимка од танкер кој се пробива низ застрашувачки високи бранови

На снимката се прикажува пловидбата на танкер кој плови низ северен Атлантик кој е познат по тешките временски услови во зимските месеци.


Камерата на ветробранското стакло прикажува застрашувачки моменти додека танкерот се обидува да плови по немирниот океан.
Видеото на својот Јутјуб канал го објавил Licet Studios.

Фото: Принтскрин/Licet Studios/YouTube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Преслушајте ја официјалната песна за Европското првенство во фудбал

За нешто помалку од еден месец, на 11. јуни, ќе започне уште едно Европско првенство …