(ВИДЕО) „Силви бенд“ со празничен сингл – „На Велигден“

Познатото дуо „Силви бенд“ со убав празничен сингл, наречен „На Велигден“ им го честитаа празникот на фановите но и сите нивни следбеници.
„Почитувани, чест и задоволство ни е да Ви го претставиме нашиот најнов сингл ‘На Велигден’, со кој сакаме да ви го честитаме еден од најголемите православни празници, Велигден!
Ве сакаме!”, порача познатото дуо „Силви бенд“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Бил подготвен да го даде својот живот за братот: Тој е еден од најомилените холивудски глумци, а неговиот живот крие ГОЛЕМА ТАГА!

Еден од најголемите холивудски актери, бил подготвен својот живот да го даде за животот на …