(ФОТО) Емотивна објава на вдовицата на Коби за роденденот на починатата ќерка

Вдовицата на кошаркарската легенда Коби Брајант, Ванеса Брајант, на својот Инстаграм и го честиташе роденденот на својата покојна ќерка Џијана, која загина во страшна хеликоптерска несреќа со нејзиниот татко во јануари минатата година.
Имено, Џијана Брајант вчера би го прославила својот 15-ти роденден, а нејзината мајка Ванеса објави емотивна посвета на својата втора ќерка, која била миленичка на Коби.
„Драга Џијана, среќен 15-ти роденден! Те сакам! Ми недостасуваш секој ден! Посакувам да бевте тука со нас. Нема зборови да опишат колку ми недостигаш. Те сакам Мамбасита“, напишала Ванеса со заедничка фотографија со нејзината покојна ќерка.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Vanessa Bryant 🦋 (@vanessabryant)


Вдовицата на Коби со денови пред нејзиниот роденден на својот Инстаграм објавувала колекција на тренерки што и ги посветила на неа и на кои е напишан нејзиниот прекар Мамбасита, кој ги добила по нејзиниот татко, кој беше наречен Црна Мамба.


 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vanessa Bryant 🦋 (@vanessabryant)

Да потсетиме, Коби и Џијана трагично загинаа на 26. јануари во пад на хеликоптер во Калифорнија, а Ванеса сè уште не може да ги сокрие тагата и болката со кои се справува.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vanessa Bryant 🦋 (@vanessabryant)

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Денис Кралевски од Македонија доби шанса за втор живот благодарение на лекарите од УМБАЛ „Св. Ана“ во Софија

Тимот на д-р Станислав Јорданов од болницата „Св Ана“ во Софија му даде шанса на …