(ФОТО) „ВОГ“: Модели на сандали кои најмногу ќе се носат ова лето

Времето наскоро ќе се стабилизира, па повторно ќе скокнеме во сандали и ќе заборавиме на другите чевли. Секоја сезона ни носи нови трендови, а списанието „Вог“ има предлози за летото.
Потоплото време со себе носи потреба за пар (или два) цврсти летни сандали.
Можеби ги ставивте вашите омилени модели на сандали со потпетици на чекање, но во секој случај, постојат многу рамни и удобни варијанти на сандали кои се исто толку убави, колку што се и практични, според Вог.


Според нив, тие ги издвоија најдобрите модели, меѓу кои има и практични сандали во кои можете да го поминете денот без никакви проблеми. Погледнете ги подолу.

loading...

Класични влечки со два ремени
Ова е без сомнение еден од најпопуларните модели на нашите улици во текот на пролетта и летото. Лесно се комбинира со сите парчиња облека и едноставно е незаменлив.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Birkenstock (@birkenstock)


Сандали на врзување

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MSUP shoes (@msupshoes)

Можностите се различни кога станува збор за вакви сандали. Можете да изберете модели со висока или ниска потпетица, како и со високо или ниско врзување. Жenените со полежерен стил ќе изберат варијанта која се врзува само околу глуждот, а оние што се малку смели можат да најдат и модели со врзување до коленото.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Ова се знаци дека сте телепатски поврзани со некого: Еве како се открива телепатија помеѓу две лица

Ако го чувствувате ова, тогаш сте неверојатно телепатично поврзани со некоја личност! Телепатичното поврзување меѓу …