(ВИДЕО) Родила новороденче тешко 6,5 килограми – бабиците не можеле да веруваат

Откако на 16. април во Велика Британија се роди девојче со тежина од 5.840 грама, мајките кои родиле големи бебиња почнале да ги споделуваат своите приказни. Меѓу нив е и ТикТокерката Сабрина, која својот прв син го родила во 2015. година.
„По 25. часа породување, време беше за ‘туркање’. ​​Четири и пол часа подоцна, бабиците рекоа дека бебето е веројатно големо, проценуваа дека тежи од 4 до 4,5 килограми. Боже, како се зезнаа”, рекла Сабрина.
Таа не можела да го роди бебе ниту со вакум, па и направиле царски рез.
„И така, мојот син тежеше 6548 грама. Бабиците не можеа да поверуваат”, додала таа.

@sabby4573#stitch with @tawnee117 #greenscreen #bigbaby #toddler #largekid #fyp #ouch #PlantersTrickShot

♬ original sound – Sabrinaaaaa

Просечната тежина на новороденче е од 3 до 4 килограми, а нејзиниот син беше скоро двојно поголем. Тој веднаш бил облечен во облека наменета за шестмесечно бебе.

Фото: Принтскрин/ТикТок

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ) Направете сами ваше универзално СРЕДСТВО ЗА ЧИСТЕЊЕ ФЛЕКИ: Потребни се три состојки!

Има сè повеќе производи за чистење кои можат да се направат од состојките што секогаш …