(ВИДЕО) Гаро Тавитјан: „Среќен интернационален ден на џезот!“

Гаро Тавитјан ја промовираше новата песна која ја сними со неговиот брат Диран Тавитјан но и бројни светски докажани музичари…
„Драги пријатели, сакам да ја споделам со вас мојата најнова авторска песна (во мој аранжман и продукција) и видео соработка на која имам чест да имам за гости огромни светски легенди и едни од најдобрите музичари на планетата и повеќекратни греми добитници: Mr. Eric Marienthal на саксофон (Chick Corea electric band), Oz Noy на гитара (Dave Weckl band, Joe Bonamassa), Rhani Krija на перкусии (Sting, Prince ) и Mo Pleasure на бас гитара ( Ray Charles, Earth, Wind & Fire, Michael Jackson ) како и мојот брат генијалниот Diran Tavitjan
Ова видео за мене е историска чест и достигнување и отворање на нови музички патишта за нас а воедно и за нашата култура. Огромна благодарност до Бр 1. Списанието за тапани во светот Modern Drummer Magazine за објавување на видеото.
Благодарен на Zildjian Company cymbals i Vic Firth sticks за подршката.
Музика инспирирана од ликовна едиција (Nadja’s Fireflies) на Nadja Petrovic„, напиша Гаро.
Modern Drummer FB post:
https://www.facebook.com/watch/?v=791549028460737
Modern Drummer Magazine IG post:
https://www.instagram.com/tv/COSv6SjHepB/…
http://www.instagram.com/garotavitjan
Уживајте во видеото :

Фото: Принтскрин/Youtube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ТАКА Е ВЕЌЕ НЕКОЕ ВРЕМЕ: Гејтс се крие во својата вила, во луксузното одморалиште не е сам – на колегите од голфот им признал каков му бил бракот!

Основачот на „Мајкрософт“ се повлекол во луксузната вила во голф центар во Калифорнија. Таму тој …