Напиток кој го крева ИМУНИТЕТОТ НА МАКСИМУМ и ги исфрлува сите отрови

Сите знаеме дека лимонот и магдоносот се неверојатно здрави. Во комбинација, тие се уште помоќни.
Редовното консумирање на магдонос во голема мера ќе го подобри целокупното здравје. Луѓето го додаваат во мали количини на нивните рецепти, најмногу за вкус. Со тоа самите на себе ќе си направите огромна услуга.
Магдоносот содржи две групи на уникатни состојки, и секоја од нив е многу важна за целокупното здравје. Првата група вклучува природни есенцијални масла, а втората флавоноиди. Во исто време, магдоносот е многу богат со витамините Ц, А и К, а особено се препорачува во сезоната на настинки и грип.
Докажано е дека магдоносот е многу ефикасен во подобрувањето на излачувањето на токсините од телото, како и циркулацијата на крвта.


Со додавање на сок од лимон на магдонос, ќе добиете чудесен пијалок кој ги намалува нивоата на лош холестерол во крвта.
Состојки: 1,5 литри вода, 3 врзопи магдонос, 1 кг лимон, сода бикарбона.
Подготовка: Истријте ги лимоните со малку сода бикарбона за да се отстранат нечистотиите и токсините. Најдобро е да се купи лимон на пазар, и оној што не е хемиски третиран. Водата се зоврива и се остава да се излади.
Исечете го лимонот на парчиња и ситно исечкајте го магдоносот, па додадете ги во изладената вода. Покријте со капак и оставете да отстои еден ден во фрижидер. На крај, се изблендирајте и течноста истурете ја во стаклена тегла или шишиња.
За најдобри резултати, консумирајте околу 100 мл од пијалокот дневно.

loading...

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Ова се знаци дека сте телепатски поврзани со некого: Еве како се открива телепатија помеѓу две лица

Ако го чувствувате ова, тогаш сте неверојатно телепатично поврзани со некоја личност! Телепатичното поврзување меѓу …