(ВИДЕО) ПОЗИТИВА – Ентони Хопкинс Оскарот го прославил со танц со Селма Хаек

Актерот Ентони Хопкинс (83) освојувањето на Оскарот го прославил со танц со актерката Селма Хајек, а видеото беше објавено на социјалните мрежи.
Хопкинс ја освои наградата за најдобра машка главна улога во филмот „Татко“.
Со песната „Dance me to the end of love“ од Леонардо, Селма и Ентони танцувале во неговата вила во Велс.
Селма го објави видеото на својот Инстаграм профил, кое набрзо собра над четири милиони прегледи, како и бројни коментари и честитки.
„Прославата со кралот Ентони Хопкин за неговиот втор Оскар за извонредната улога во ‘Татко’“, напишала актерката.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek)


Ентони го остави својот коментар на Инстаграм.
„Ви благодарам, кралице, за вашата љубов и смеа. Незаборавен, убав ден“, одговорил Хопкинс.
Салма и Хопкинс се пријатели многу години, а таа беила со него кога тој бил почестен со sвезда на холивудскиот Булевар на славните.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Пет знаци дека сте во врска со вистинската личност

Го запознавте партнерот од соништата и веќе некое време сте заедно. Сакате да верувате дека …