(ВИДЕО) Френсис МекДорманд за време на прифаќањето на Оскарот завивала како волк – Причината е многу тажна

Френсис МекДорманд влезе во историјата откако завиваше како волк додека го прифаќаше Оскарот за најдобар филм (Nomadland).
„Оваа награда ја посветуваме на нашиот волк“, рече 63-годишната актерка, која исто така доби Оскар за најдобра улога во фалениот филм пред да започне да завива како волк.
Тој момент веднаш привлече големо внимание на социјалните мрежи и брзо стана јасно дека МекДорманд му оддава почит на дизајнерот на звук Мајкл Волф Снајдер, кој си го одзел животот на почетокот на март.
Волкот, кој се борел со депресија, бил пронајден од неговиот татко Дејвид Снајдер во стан во Квинс на 1 март, пишува Page Six.


„Сигурен сум дека Мајкл многу тешко ја минуваше минатата година сам во неговиот мал стан во Квинс, одговорен за справување со проблемот со коронавирусот“, напишал Дејвид на социјалните мрежи.

Фото: Принтскрин/Тwitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Каква е поврзаноста помеѓу контактот со очи и заљубеноста? Научниците имаат интересни одговори!

Се прашувате дали личноста што ви се допаѓа ги споделува вашите чувства? Психологијата вели дека …