(ФОТО) Маж тврди дека е син на Чарлс и Камила, луѓето под фотката пишуваат:„Неверојатна сличност!“

Австралиецот Симон Доранте-Деј со години се обидува да докаже дека е син на принцот Чарлс и Камил Паркер-Боулс, а сега на својот Фејсбук профил објавил нова фотографија на која се обидел да укаже на сличноста на изгледот.
55-годишникот роден во Велика Британија верува дека е зачнат кога Чарлс имал само 17. години, а Камила имала 18. години. Доранте-Деј е роден во април 1966. година, а подоцна бил посвоен од семејство во Портсмут, кое имало врски со кралицата.

„Баба ми, која работеше за Кралицата, многу пати ми рече дека сум син на Чарлс и Камила“, рекол тој за 7NEWS.
Иако Чарлс и Камила никогаш не одговориле на неговите тврдења, тој и неговата сопруга, д-р Елвиана Доранте-Деј, не се откажуваат од обидот да го утврдат неговото потекло.
Тие на Фејсбук објавија фотографија од нивниот 20-годишен син Лиам и ја споредиле со фотографија од кралицата, а некои коментатори велат дека сличноста е неверојатна.

„Бевме изненадени од она што го видовме. Мојата сопруга Елви и јас гледаме многу сличности помеѓу членовите на кралското семејство и нашите деца, но ова ми ги отвори очите”, рекол тој.
„Многу луѓе реагираат на тоа затоа што е тешко да се одрече сличноста“, заклучил тој.
Бројни коментатори се согласуваат со него.
„Да, ја видов сличноста на Лиам и Елизабета на фотографијата што ја споделивте денес и помислив: Леле! Има премногу сличности за да биде случајност”, напиша еден коментатор.
„Сличноста е неверојатна“, се согласил друг.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Еве какво влијание на слабеењето има кафето!

Кафето е пијалок што се пие низ целиот свет. Покрај водата е најпопуларниот пијалок во …