Дневен хороскоп за петок, 23.04.2021: Близнаците со провокативно однесување ја прикриваат својата несигурност, Ракот мора да најде кого ќе контактира за подршка, Скорпијата пред проблем – некој одеднаш ќе и го скрати вниманието…

Овен
Љубов:
Посакувате емотивно задоволство. Имате романтично расположение, а вашата сакана личност искрено сака да ви удоволи.
Работа:
Ваше е да спроведете нечија идеја во дело. Обрнете внимание на деталите што влијаат на конечните резултати.
Здравје:
Поттикнете оптимизам и добро расположение.

Бик
Љубов:
Партнерот упорно и без објаснување ги игнорира вашите идеи. Без оглед на тактиката, не можете да го постигнете она што сте го зацртале.
Работа:
Не можете да предвидите нечиј одговор на дадена тема. Постојат проблеми кои не се решаваат при првиот обид.
Здравје:
Ќе ви годи опуштање и релаксација од стресни ситуации.

Близнаци
Љубов:
Во одредени моменти делувате енигматично и провокативно на својата сакана личност, притоа прикривајќи ја својата внатрешна несигурност.
Работа:
Опседнати сте со идејата за деловна и финансиска добивка, во таа смисла правите разни потези. Вашето однесување укажува на нескромност.
Здравје:
Забавете го брзото темпо, опуштете се.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Пар „остарел“ 70. години за само 5. минути

Ова е секако еден од најтрогателните клипови што се појавил во последно време и многу …