(ФОТО) Неодамна наполни 70. години – Се појавила фотографија од Неда Украден стара 37. години, многумина биле шокирани…

Во седумдесеттите години, таа беше едно од најголемите имиња на сцената на поранешната држава но и денес ужива голема популарност, после 53. години музичка кариера. Нејзината харизма и убавината со која блескаше и гореше, не исчезнаа ниту денес, а помладите обожаватели имаат можност да видат како изгледала на почетокот на нејзината кариера.
Неда Украден во повеќе наврати истакнала дека досега не била „ботоксирана“, вбризгувала сè и сешто во лицето и телото, туку дека се грижи за себе како и секоја друга жена, но дека таа користи малку поскапи креми, пилинзи за лице и ништо повеќе и дека спие многу. Со доаѓањето на пролетта, таа исто така започнала да се подготвува за летото, а секое лето ја гледаме во костими за капење во кои воодушевува со линијата за своите години.
Фотографија на која е во костим за капење со цвет во косата е објавена на Инстаграм, но е направена во 1984. година, кога пејачката позира за насловната страница на весник. Таа има тенко тело и мали гради, па многумина можат да видат дека со текот на годините се случила голема промена.

Неда порано беше бринета, а денес 40. години подоцна се одлучила за малку пократка фризура и посветла боја на коса. И додека многу поп-уметници се срамат од својот изглед уште од младоста, оваа пејачка често истакнува дека фотографиите од нејзините помлади денови се нејзините омилени спомени. Таа повеќе пати истакнала дека ако го зачувате вашето здравје и инвестирате во вашиот изглед, тоа може да биде од витално значење на која било возраст.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Srb VIP (@srbija.v.i.p)

Како девојка, Неда била убавица која го маѓепсала својот поранешен сопруг Милан Билбија, со кого ја доби ќерката Јелена. Таа пред неколку дена и го честиташе 41-от роденден на социјалните мрежи. „Мила моја, ангелу мој, нека си жива, здрава и среќна долго, долго со твоите деца, твојот сопруг, и никогаш да не престанеш да се радуваш на животот. Те сака мајка ти Неда“, напишала пејачката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Neda Ukraden (@neda.ukraden)

Ќерката на Неда и подари внуци, близначките Александра и Неда и Душан, кои ќе се појават во новиот спот што пејачката неодамна го сними во Белград.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Neda Ukraden (@neda.ukraden)

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Бил подготвен да го даде својот живот за братот: Тој е еден од најомилените холивудски глумци, а неговиот живот крие ГОЛЕМА ТАГА!

Еден од најголемите холивудски актери, бил подготвен својот живот да го даде за животот на …