(ФОТО) БУМ ОД КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Хари се вратил во Америка, Меган ја контактирала кралицата – се случило (НЕ) ОЧЕКУВАНО

Меган не присуствуваше на погребот на принцот Филип, но се јавила на кралицата.
Деновиве се шпекулираше дали Хари ќе остане за 95-от роденден на кралицата. Ако останеше, тоа ќе значеше дека се случило некое помирување и дека односите се измазнети, а ако се врати пред роденденот, тоа значи дека немало помирување. Очигледно, помирување немало бидејќи Хари е дома во Монтесито.
Меган Маркл не отпатува на службата што се одржа во замокот Виндзор во саботата, бидејќи е во напредна бременост – но се наведува дека се погрижила да разговара со кралицата пред погребот.

Меган Маркл и нејзиниот син Арчи разговарале со кралицата пред погребот на принцот Филип, тврди кралскиот извор. Војвотката од Сасекс не отпатувала на погребот, што се одржа во саботата во замокот Виндзор, бидејќи е во напредна бременост. Но, според изворот, актерката се погрижила претходно да стапи во контакт со кралицата. Војводата од Сасекс се врати дома, во Калифорнија, за да биде со Меган и неивниот мал син, по престојот во Велика Британија. Се тврди дека Хари полетал без да го реши конфликтот во кој учествувале неговиот татко, принцот Чарлс и братот принцот Вилијам.

„Браќата разговараа со нивниот татко“

За време на погребот, фокусот бил на тоа дали браќата ќе комуницираат, а братучедот Питер Филипс ги разделил во одот зад ковчегот. Хари и Вилијам беа видени како разговараат по церемонијата, а присутна беше и Кејт Мидлтон. За парот се тврди дека поминале два часа разговарајќи со принцот Чарлс.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Azuni London Jewellery (@azunilondon)

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Бил подготвен да го даде својот живот за братот: Тој е еден од најомилените холивудски глумци, а неговиот живот крие ГОЛЕМА ТАГА!

Еден од најголемите холивудски актери, бил подготвен својот живот да го даде за животот на …