(Рецепт) Трик како вашите бели патики да ги направите БЛЕСКАВО БЕЛИ за помалку од еден час

„Јас сум чудотворец“, напиша една корисничка на Твитер. И навистина е, затоа што таа не користела скапи хемикалии за вакво чистење. Ако го пробате овој метод, еве што ви треба.
Со состојките што веќе ги имате дома, можете да ја добиете зрачната белина на платнените патики, така што тие изгледаат како самошто да сте ги купиле, а не дотраени и истрошени како што е обично по првото носење бидејќи на нив се собираат валканици.
Белите патики секогаш вреди да се купат. Тие изгледаат толку свежо и чисто. Но, дури и по првото носење, нечистотијата се акумулира на нив.


Ако се само малку валкани, тоа не е страшно. Но, за неколку недели, тие ќе изгледаат трагично, толку многу што ќе сакате да ги фрлите и да купите нови. Корисничката на Твитер, Сара Трејси, ја покажа трансформацијата што ја постигна со чистење на омилените бели патики од платно.

loading...


Потребно е:
– отстранети ги врвките
– во сад измешајте сода бикарбона и детергент за перење алишта
– земете стара четка за заби и нанесете ја смесата на патиките
– почекајте десет минути, а потоа исплакнете ја смесата
– оставете патиките целосно да се исушат
– после тоа, на нив ставете бебешка пудра, а кога ќе ја истресете, вашите омилени патики треба да блеснат со нов сјај.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Зошто некои луѓе нè НЕРВИРААТ БЕЗ БИЛО КАКОВ ПОВОД? Психолозите даваат објаснување!

Одговорот на ова прашање всушност лежи во нас самите Речиси секој знае некои луѓе кои …