Природен пилинг од две состојки: Кожата ќе ви ја направи блескава и свежа!

Дали сте љубител на природни производи?
Зима, загаден воздух, неправилна исхрана, недостаток на сон се најчестите причини за нездрава кожа. Сепак, здравјето и грижата треба да бидат наши приоритети. Затоа ви предлагаме природна маска направена од две состојки што ќе ја направи вашата кожа сјајна и сјајна.
За оваа маска за пилинг, потребни ви се сода бикарбона и сок од портокал.


Измешајте една лажица свежо исцеден сок од портокал со лажица сода бикарбона и држете ја на чиста кожа околу 10. минути. Содата го ексфолира горниот слој на кожата и се бори против акните, а сокот од портокал ги затегнува порите и му дава сјај на лицето.
На дамите со преосетлива кожа им предлагаме смесата да ја пробаат на мала површина и да видат како ќе реагира кожата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ) Направете сами ваше универзално СРЕДСТВО ЗА ЧИСТЕЊЕ ФЛЕКИ: Потребни се три состојки!

Има сè повеќе производи за чистење кои можат да се направат од состојките што секогаш …