Колку хороскопските знаци траат во врската? Кој сака до крајот на животот а кому се’ брзо здодева?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Рибите се олицетворение на верност. Тие сонуваат да го поминат својот живот со еден партнер. Стрелците имаат проблеми со врзувањето, понекогаш се нестабилни во љубовта и можат да бидат склони кон изневерување.
1. Овен
Припадниците на овој знак се многу страствени, брзо се заљубуваат и сакаат со целото свое срце. Сепак, тие заминуваат веднаш штом страста исчезне во врската. Патем, врската со Овен е страсна и динамична, но и полна со кавги, расправии и непромисленост. Тие често знаат да паднат во „маѓепсаниот круг“ на помирување и расправии и да останат во такви односи долго време.

2. Бик
Луѓето родени во знакот на Бик се олицетворение на лојалност и не сакаат да оставаат или да оставаат зад себе. Тие не се заљубуваат лесно, но кога некој ќе им влезе во срцето, тие ќе го чуваат и ќе го сакаат до крајот на животот. Сензуалноста е исклучително важна во нивната врска.

2. Близнаци
Тие не се склони да го напуштат својот партнер, туку почесто нивниот партнер ќе ги напушти. Тие имаат тенденција да флертуваат со другите и на некој начин уживаат кога ќе предизвикаат љубомора. Длабоко во себе, припадниците на овој знак се многу лојални, а единствениот начин да се смират е да најдат некој што секогаш ќе им биде интересен.

4. Рак
Луѓето родени во овој знак сакаат мирни, стабилни и долги врски, по можност до крајот на животот. Уморни се од сомничави луѓе и чувство на несигурност во врската. Тие често го поминуваат својот живот со својата прва љубов. Иако Раковите не се секогаш пријатно друштво затоа што можат да бидат со многу барања, љубоморни, несигурни, тие не се склони кон изневерување.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Ирскиот претседател давал интервју а вниманието го украло неговото куче

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ на Ирска, Мајкл Д. Хигинс во неделата дал телевизиско интервју, кое стана вирално, но …