Будвигов крем: Појадок кој спречува појава на бројни болести

Германската биохемичарка Јохана Будвиг открила начин за откривање на маснотии во крвта, ја сфатила важноста на есенцијалните масни киселини за здравјето и врз основа на нејзините откритија развила метод што луѓето го користат за да го балансираат нарушениот електричен баланс на клетките и да спречат многу болести.
Познатата германска научничка Јохана Будвиг сфатила дека одредена храна може превентивно да влијае на појава на кардиоваскуларни заболувања, дијабетес тип 2, некои видови карцином и многу други болести.
„Најдобри резултати ќе добиете ако го јадете кремот секое утро веднаш по будењето. Не подготвувајте големи количини на овој крем и не го чувајте за подоцнежна потрошувачка“.

Затоа смислила рецепт за крем што се препорачува да се консумира наутро веднаш по будењето. Кремот Будвиг се заснова на ленено семе, ладно цедено масло од ленено семе и свежо кравјо сирење.
Семето од лен е најдобриот извор на омега-3 масни киселини кои во комбинација со протеин како сирење со малку маснотии создаваат соединение на липопротеините од кое се направени мембраните на нашите клетки.

Рецепт за кремот Будвиг:
4 лажици урда
2 лажици органско масло од ленено семе
1 лажица семе од лен
овошје и јатки по желба

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ) Направете сами ваше универзално СРЕДСТВО ЗА ЧИСТЕЊЕ ФЛЕКИ: Потребни се три состојки!

Има сè повеќе производи за чистење кои можат да се направат од состојките што секогаш …