(ФОТО) НА РАЗОЧАРАНИОТ ТАТКО СО СО ЕМОТИВНО ПИСМО СЕ ОБИДЕЛ ДА МУ ОБЈАСНИ: Хари му пишал на Чарлс поради што го напуштил семејството!

Принцот Хари, според британските медиуми, во пресрет на неговото пристигнување во Велика Британија за погребот на неговиот дедо принцот Филип, му напишал трогателно писмо на својот татко принцот Чарлс, кој бил многу повреден по неговите јавни настапи против неговото семејство.
Во него, тврди изворот, тој сепак му ја отворил душата на тешко повредениот Чарлс и, меѓу другото, ги навел и причините за неговото заминување од семејството.
„Искрено, Хари не знаеше што да очекува пред да се врати во Велика Британија, па реши да му напише многу емитирано писмо на својот татко, но тензиите сè уште постојат и не одеше сè како што треба за Хари“, рекол изворот за британски Mirror.

„Тие премолчено се согласија дека секој ќе го задржи за себе она што би сакал да го каже и дека ќе се концентрира само на поддршката на кралицата за време на погребот на принцот Филип“.
Според британските медиуми, Чарлс сè уште е многу повреден од интервјуто што Хари и Меган и го дадоа на Опра Винфри, особено затоа што принцот Филип во тоа време бил во болница.
„Хари не очекуваше дека сè ќе се врати веднаш во нормала, но откако го виде неговото семејство, сфати дека има уште многу да се реши“, додал изворот.

Ниту принцот Чарлс, ниту принцот Вилијам не дале никакви индиции според кои би имало назнаки дека повторно ќе се видат со Хари, туку само рекле дека во наредниот период ќе се фокусираат на давањето на максимална поддршка на кралицата Елизабета во периодот на жалост за нејзиниот сопруг, со кој помина 73. години.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Бил подготвен да го даде својот живот за братот: Тој е еден од најомилените холивудски глумци, а неговиот живот крие ГОЛЕМА ТАГА!

Еден од најголемите холивудски актери, бил подготвен својот живот да го даде за животот на …