(ФОТО) Меган Маркл, со посебна посвета, и го честитала роденденот на кралицата!

Меган Маркл, сопругата на принцот Хари, не присуствуваше на погребот на принцот Филип, поради високата бременост, но не заборавила да и го честита роденденот на кралицата Елизабета…
Таа денес на нејзиниот официјален профил на Инстаграм на кралицата Елизабета и го честитала роденденот со пригодни фотографии.

„Среќен 95-ти роденден на нејзиното височество Кралицата!
Кралицата денес ќе го одбележи својот 95-ти роденден на приватен и затворен начин, четири дена по погребот на нејзиниот сопруг, војводата од Единбург.
Нема да има јавни прослави бидејќи монархијата продолжува да ја одржува двонеделната жалост, до петок.
Оваа година не се очекува ниту една фотографија од прославата да биде објавена, како што е вообичаено.
Некои членови од кралското семејство се со неа во Виндзор, како и околу 20. вработени“, напиша Меган Маркл на Инстаграм.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Бил подготвен да го даде својот живот за братот: Тој е еден од најомилените холивудски глумци, а неговиот живот крие ГОЛЕМА ТАГА!

Еден од најголемите холивудски актери, бил подготвен својот живот да го даде за животот на …