(ФОТО) И’ покрај пандемијата тие се среќни: Ова се 5. најсреќните земји во светот

3. Швајцарија
Швајцарија е рај за патниците. Земјата се претстави исклучително добро на годинешното рангирање, бидејќи напредуваше за три места. Кај нив, народот гласа за повеќето одлуки, дури и ако одлучи за бројот на слободни денови за работниците. Швајцарскиот одмор е, се разбира, еден од најпосакуваните одмори за секој патник, а сега знаете дека со избор на посета на овој рај, ќе можете да бидете многу посреќни.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Erica ManoleⓇ (@swissmonamour)


4. Исланд
Земја која изобилува со благосостојба, Исланд е секако една од најубавите земји за посета, а да не спомнуваме, и една од најсреќните. Познато е дека нацијата привлекува бројни посетители секоја година и успешно успеа да остане една од најнапредните нации во светот. Пред се, Исланѓаните сметаат дека секогаш можат да се потпрат на Исланѓанец кога работите ќе станат груби: зарем не е тоа неверојатно?

5. Холандија
Според извештајот на УНИЦЕФ од 2013 година, холандските деца се најсреќни во светот. Зарем тоа не кажува нешто за земјата? Нацијата останува високо на скалилата на среќата од 2005. година, што е одлична работа. Доволно е тешко да се одржи таквата ранг-листа од година во година, но овој вид постојаност е само исклучителен. Па, зошто да не ги однесете вашите деца на одмор во оваа прекрасна земја.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alex Cooke (@alexmbc)

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Тони Цетински бил на трансплантација на коса, СЕ’ објавил на Инстаграм

ТОНИ Цетински објави на Инстаграм дека решил да направи трансплантација на коса. „Одамна имам желба …