Добрите ефекти на лебот на организмот

Многу луѓе избегнуваат конзумирање леб, но изборот на правилен тип може да има позитивни ефекти врз вашите црева. И обратно, изборот на погрешен вид леб може да предизвика несакани ефекти.
Изборот на вистинскиот вид леб може да има неколку изненадувачки ефекти врз вашите црева, пишува Eat This Not That.

Го подобрува здравјето на цревата
„100 проценти леб од цели зрна може да го подобри здравјето на цревата, бидејќи растворливите влакна кои се наоѓаат во некои цели зрна ферментираат добри бактерии во цревата, произведувајќи масни киселини“, објаснува диететичарот Лорин Харис-Пинкас.
Овие масни киселини се стандардно гориво за клетките на дебелото црево и можат да ја подобрат цревната бариера, како и да го намалат воспалението, но и ризикот од рак на дебелото црево.

Го зајакнува имунолошкиот систем
Спроведени се неколку студии за да се провери како цревните микроби реагираат на потрошувачката на цели зрна, вклучително и 100. проценти леб од цели зрна. Консумирање на цели зрна може да има корист од профилот на бактериите во цревата.
Некои студии покажаа дека интегралните житарки, вклучувајќи 100. проценти леб од цели зрна, ја зголемуваат количината на микроби наречени бифидобактерии и лактобацили. Кога количината на овие микроби се зголемува, тоа е поврзано со зајакнување на функцијата на имунолошкиот систем.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА: Денеска се регистрирани 27. нови случаи на Ковид 19 – 19. лица ја загубија битката

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа …