(ВИДЕО) Најубава река на светот – во пет бои

Поголемиот дел од годината, Кано Кристалес е како и секоја друга река, но на крајот на јули цвета во јаки бои.
Кано Кристалес е река во Колумбија која се смета за најубава и најчудна на светот. Нејзиното име значи „кристален канал“, но е попозната како „Река од пет бои“ или „Течно виножито“. Затоа што точно така изгледа на крајот на јули – се меша жолта, зелена, сина, црна и црвена
Палетата на бои е составена од праисториски црн кварц, зелена и жолта мов, природна сина вода, како и јако-црвени и розови ендемични растенија Macarenia clavígera кои цветаат под вода сезонски во втората половина на годината. За атракциите придонесуваат и водопадите, како и кружните базени формирани од карпи.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ) Направете сами ваше универзално СРЕДСТВО ЗА ЧИСТЕЊЕ ФЛЕКИ: Потребни се три состојки!

Има сè повеќе производи за чистење кои можат да се направат од состојките што секогаш …