(ВИДЕО) Ќе се изненадите кога ќе видите што продаваат од багажникот на репликата на Ферари

ОВА МОРА да го видите.
Сите добро се сеќаваме на ефтината реплика на Ферари од Виетнам која стана хит на социјалните мрежи поради имагинацијата на нејзините конструктори. Сега тие усовршиле една од репликите и ја искористиле за проширување на бизнисот.
Тоа е копија на Ferrari 488 GTB, што можеме да го видиме на YouTube каналот NHET TV. Во најновото продолжение, автомобилот бил искористен за проширување на бизнисот, имено за транспорт и продажба на лубеници. Судејќи според видеото, црвеното Ферари е вистинска мамка за клиентите, а бизнисот цвета.


Фото: Принтскрин/Youtube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) И ТОА ГО ВИДОВМЕ – Скапиот Ferrari F50 стартуваше „на туркање“

Многумина се нашле во ситуации кога поради дефект или други причини е потребно да се …