НЕ Е НЕКОЕ ИЗНЕНАДУВАЊЕ:Мурињо доби отказ: Тотенхем понатаму со друг тренер

Екипата имаше лоши резултати, а под водство на Португалецот за две сезони не освои ништо.
Жозе Мурињо повеќе не е тренер на Тотенхем.
Медиумите од Островот пишуваат дека Португалецот добил отказ, а се чека само официјална потврда од клубот. Екипата до крајот на сезоната ќе ја води Рајан Мејсон.
Мурињо заминува од Тотенхем по две година, откако во 2019 дојде на местото на Маурисио Покетино.
Екипата имаше лоши резултати, а под водство на Португалецот за две сезони не освои ништо.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) КАПИТЕНОТ НА ШВАЈЦАРИЈА – Џака победата против Србија му ја посветил на косовскиот херој, а потоа смислил генијален начин ФИФА да не го казни

Синоќешната средба меѓу Србија и Швајцарија изобилуваше со инциденти, а и по средбата ситуацијата не …