(ФОТО) 7. неверојатни жени постари од 50. години кои ќе ве инспирираат да работите на себе

Одржување на добра физичка форма е исклучително тешко, особено по одредена возраст. Но, за некои жени, тоа функционира многу добро. Тие одржуваат високо ниво на дисциплина и внатрешна хармонија, сето тоа во име на убавината и здравјето.
Издвоивме 7. неверојатни жени постари од 50. години кои се во одлична форма и заслужуваат восхит. Тоа ќе ве инспирира да направите промени во вашиот животен стил.

Јоланда Хадид, 54. години

 

View this post on Instagram

 

A post shared by YOLANDA (@yolanda.hadid)

Јоланда, мајка на славните модели Џиџи и Бела Хадид, имала многу тежок живот. Меѓу проблемите со кои се соочувала биле неколку болести, тежок развод и тешко детство. Сепак, и покрај сето ова, таа успеала да најде хармонија. Во своите интервјуа таа вели дека се справила со сите проблеми затоа што имала само една цел: да ги воспитува своите деца. Сега, кога го сторила тоа, Јоланда може да ужива во нејзиниот живот. Таа сака јавање, аикидо и јога.

Шарон Дејвис, 55. години

Шарон Дејвис е олимписки шампион во пливање и освоила сребрен медал во 1980. година.
„Често слушам дека метаболизмот се забавува со возраста. За мене лично тоа како прашањето што е прво – пилето или јајцето? Ако го смените вашиот животен стил и живеете пасивно, тогаш метаболизмот природно ќе се забави. Останете активни и движете се многу. Ќе бидете добри“.

Шерон Стоун, 63. години

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone)

„Користам одлични креми за кожа и не се обидувам да заборавам да ги бричам нозете. Сакам да спортувам и мислам дека тоа е клучот за здравјето. Танцувам цело време. Јас практикувам јога, пилатес, си играм со деца, јавам коњи, често одам на плажа – правам сè што е потребно само за да се движам“, изјави Стоун за списанието „Haute Living“.
„Верувам дека ако останете верни на себе и ако сте љубезни со другите луѓе, станувате поубави со возраста“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Бил подготвен да го даде својот живот за братот: Тој е еден од најомилените холивудски глумци, а неговиот живот крие ГОЛЕМА ТАГА!

Еден од најголемите холивудски актери, бил подготвен својот живот да го даде за животот на …